طراحی سایت
سه شنبه 30 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

آئین اولین نماز جمعه هفتکل در سال ۱۳۹۷ برگزار شد

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، آئین اولین نماز جمعه سال ۱۳۹۷ شهرستان هفتکل در مسجد جامع حضرت حجت (عج) توسط حجت الاسلام والمسلمین علی خلیلی امام جمعه شهرستان هفتکل اقامه گردید.

 

خطیب نماز جمعه هفتکل ضمن سفارش خود و نماز گزاران به تقوای الهی با اشاره به آیاتی از سوره حجرات، یکی از شئون تقوا را عدم درشتی سخن با خداوند، پیامبران، بزرگان علمای دین و مومنین دانستند و گفتند اگر کسی در تمام شئونات زندگی تقوا را رعایت کند، خیر دنیا و آخرت نصیبش می شود.

 

خطبه اول: 

حجت الاسلام ولمسلمین علی خلیلی در خطبه اول نماز جمعه  به اهمیت جایگاه و عوامل آرامش خانواده پرداختند.

وی گفت: مستحکم ترین بنایی که خداوند متعال بر روی زمین بنا نهادند، بنیان خانواده است، از آیات الهی این است که زوجهایی از جنس شما برایتان قرار دادیم، تا به آرامش برسید ، هدف از ازدواج رسیدن به آرامش است.

 

حجت الاسلام خلیلی افزود: امام سجاد(ع) می فرمایند: حق همسرت این است که خداوند او را مایه انس و آرامش شما قرارداده است، و بدانید این نعمتی است از جانب پروردگار، پس او را گرامی و مهربان بدار. آرامش و پیشرفت دو اصل مهم در زندگی هستند، آرامش بر خلاف غربی ها مقدم بر پیشرفت است، اگر آرامش باشد، پیشرفت هم حاصل میشود).

 

 

 خطبه دوم:

امام جمعه شهرستان هفتکل با اشاره به عملیات فتح المبین گفت: بعضا در بین فرماندهان برای آغاز عملیاتی تردید بوجود می آمد، در خصوص این عملیات دیداری با امام(ره) صورت گرفت و ایشان با قاطعیت فرمودند که عملیات انجام شود، که انجام آن موفقیت های چشمگیری برای ایران اسلامی رقم خورد.

 

ایشان با اشاره به حمله آل سعود به یمن بیان داشت: ارتش کاملا مجهز به سلاحهای پیشرفته و خریداری شده از دشمن بر علیه برادران مسلمان در نظر داشت سه ماهه یمن را سرکوب کند، حال بعد از سه سال جز شهادت انسانهای بی گناه، کودکان، زیر ساختها و... چیزی عایدش نشد و تکبر و شیطان پرستی اجازه نمی دهد شکست را بپذیرند.

 

وی با اشاره به روز هنرهای نمایشی ، زبان هنر را کارساز و تاثیر گذار دانستند که می بایست در زمینه تعالی دین فیلم ها و نمایش های خوبی ایجاد و تولید کرد.

 

 خطیب نماز جمعه شهرستان هفتکل  با اشاره به آغاز سال نو، ضمن تبریک سال جدید به شهروندان هفتکلی و آرزوی سالی پر خیر و برکت برای ایران اسلامی و شهرستان ولایت مدار و مومن، اظهار داشت: شهرستان هفتکل سالهاست مورد بی مهری قرار گرفته است، هفتکل شهرستان شد ولی چهره شهرستان را ندارد. امیدواریم در سال جدید چهره یک شهرستان به خودش بگیرد.

 

امام جمعه شهرستان هفتکل با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری گفت: سالهاست که آقا بر نامگذاری اقتصادی تاکید دارند، شعار انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود، استقلال باید در همه ابعاد سرلوحه قرارداده شود، استقلال در اقتصاد یعنی اقتصاد درون زا ، تکیه بر توانایی داخلی.

 

خطیب جمعه هفتکل افزود: مهمترین مشکل کشور بیکاری است، بیکاری جوانان که موتور محرکه و پیشرفت کشور هستند. قاچاق کالا یکی از عوامل بیکاری جوانان است.

 

 

خلیلی بیان داشت: تولید کنندگان کالاهای داخلی باید محصولات باکیفیت تولید کنند و مردم هم تقاضا کننده خوبی برای خرید کالاهای داخلی باشند.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان هفتکل در پایان با اشاره به مشکلات کارگران شرکت نمک زدایی و جاده خروجی گفت: شرکت نفت باید موضوع کارگران شرکت نمک زدایی را هر چه سریعتر مدیریت و به سرانجام برساند، البته ما به  جذب ۴۰ نفر با توجه به آمار بالای بیکاری در شهرستان قانع نیستیم و در بحث جاده، انتظار جدی مردم این است که این موضوع هر چه سریعتر حل شود.

 

 

 دفتر امام جمعه هفتکل

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر