طراحی سایت
سه شنبه 30 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

اهالی سرتیوک هفتکل بافت تاریخی روستای خود را مرمت می کنند

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، احسان شیخ بارانی رییس اداره میراث فرهنگی هفتکل بیان داشت: پیرو گفت و گو با بخشداری مرکزی، شورای روستایی و اهالی روستای سرتیوک، این زمینه فراهم شد تا اهالی روستا ضمن حفظ بافت تاریخی منطقه، آن را مرمت و باز زنده‎سازی کنند.

 

وی با اشاره به مشاوره و ارایه طرح هایی از سوی اداره میراث فرهنگی هفتکل به روستاییان گفت: برخی اهالی منطقه اکنون با هزینه شخصی و در یک حرکت فرهنگی و با نظارت کارشناسان و بدون تغییر در سبک معماری بناها، در حال مرمت خانه‎ های پدری و اجدادی خود هستند.

 

رییس اداره میراث فرهنگی هفتکل با تقدیر از حرکت اهالی روستای سرتیوک اظهار امیدواری کرد: این حرکت فرهنگی آغازی برای پیوستن دیگر اهالی به این پویش و پاسداری آنها از میراث فرهنگی خود باشد.

 

روستای سرتیوک ازجمله روستاهایی است که دارای بافت تاریخی منحصر به فرد بوده که قدمت آن به اواخر دوره قاجار و پهلوی اول می رسد.

 

علاوه بر روستای سرتیوک، بافت تاریخی هفتکل و تک‎ بناها در روستای چمن‎لاله نیز دیگر بافت ‎های تاریخی شهرستان هفتکل به شمار می آیند.

 

گفتنی است به غیر از بافت تاریخی سرتیوک که حاوی معماری اصیل ایرانی است، بافت ‎های دیگر دارای معماری وارداتی مربوط به دوره نفت ‎هستند که در اصطلاح محلی به آنها "بنگله" گفته می‎شود.

 

 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر