طراحی سایت
سه شنبه 30 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

کارگران نمکزدایی هفتکل قسم حضرت عباس را باور کنند یا دم خروس را؟

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، ماههاست که 100 نفر از کارگران بومی نمکزدایی هفتکل از این شرکت اخراج شده و با هر بهانه و وعده ای آنها را ساکت کرده اند.

 

در جلسه ای که در تاریخ 11 شهریورماه سال 96 برگزار گردید، مقرر شد به محض تحویل پروژه های نمکزدایی از جانب پیمانکار به شرکت نفت، کلیه نیروهای "خدماتی" و "حراست" شاغل در این پروژه با توجه به نیاز شرکت در این پروژه استخدام شوند و در استخدامی های جدید شرکت نفت در پروژه های هفتکل، الویت استخدام چه تخصصی و چه غیر تخصصی با نیروهای بومی شهرستان باشد.

 

در آن جلسه مهندس فضل اله پور مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان از حجم وسیع جملاتی که از سوی مسئولین باعث بر هم زدن آرامش روانی و بهداشت روانی و التهاب در جامعه می شود گلایه داشت و بر لزوم شفاف سازی و رفع دغدغه و استرس بین مردم تاکید کرد.

 

اولاً ، شفاف سازی و رفع دغدغه ها و استرس بین مردم به چه معناست؟ مگر نه اینکه مسئولین از قول و وعده های پوچ دست برداشته و تکلیف مردم را مشخص کنند، پس چرا اکنون که 9 ماه از آن جلسه می گذرد هنوز کارگران نمکزدایی هفتکل بلاتکلیف اند؟

 

دوماً ، بر حسب بند 3 مصوبه  جلسه شورای اشتغال مورخ 11 شهریور ماه قرار بر این شد که به محض تحویل پروژه های نمکزدایی از جانب پیمانکار به شرکت نفت، کلیه نیروهای "خدماتی" و "حراست" شاغل در این پروژه با توجه به نیاز شرکت در این پروژه استخدام شوند، پس چرا برای تامین نیاز نیروی انسانی، هر روز یک شرایط جدیدی تعین می شود؟

 

سوماً ، همان طور که در بند 3 مصوب شد، پرسنل مورد نیاز باید از نیروهای "خدمات" و "حراست" باشد، چرا امروز به این مصوبه توجه نمی شود و قصد بر این دارند تا به هر اساس که به «بند پ» نزدیک تر باشد آن را اجرا کنند؟ از سوی می گویند بر اساس عنوان کاری و از سوی دیگر می گویند بر اساس مدرک تحصیلی و یه روز دیگر می گویند سابقه کاری...

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

 

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، پس از گذشت 5 ماه از آن جلسه، در تاریخ 6 بهمن 96 جلسه ای تحت عنوان شورای اشتغال، با حضور استاندار خوزستان و نماینده مردم در مجلس و مدیران کل در فرمانداری هفتکل مقرر گردید 40 نفر از کارکنان بومی که در پروژه نمکزدایی و بهره برداری تا به حال مشغول به کار بودند با اتمام پروژه بیکار گشته اند، جذب و مابقی نیروهای مذکور که 60 نفر می باشند به دستور استاندار محترم در شرکت ها و پروژه های جدید نفتی در الویت بکارگیری قرار گیرند.

 

در کنار این مصوبه، مدت زمان اجرای آن را یک ماه مصوب گردیده و نهایتاً میبایست تا پایان سال 96 تکلیف کارگران نمکزدایی هفتکل مشخص میشد، اما امروز در تیرماه سال 97 هستیم هنوز حتی شرایط استخدام هم مشخص نشده است.

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

 

جمعی از کارکنان نمکزدایی هفتکل در گفتگو با خبرگزاری ندای هفتکل با بیان اینکه در طول این چند ماه، بارهای و بار گلایه های خودمان را به گوش مسئولین استانی از استاندار گرفته تا نماینده مردم در مجلس و مدیرعامل نفت مناطق نفتخیز جنوب و مسئولین ارشد شهرستانی رساندیم، اما هر کدام به طریقی توپ را در زمین دیگری انداخته و ما همچنان سردرگمیم.

 

همچنین کارگران نمکزدایی هفتکل از پیگیری های دادستان محترم، فرماندهی معزز سپاه پاسداران، فرماندار گرامی و معاون پرتلاش فرماندار هفتکل تقدیر و تشکر کردند و خواستار حل هر چه سریعتر این مسئله شدند تا بیش از این شرمنده خانواده هایشان نشوند.

 


گزارش از: علی عوض نژاد

 

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 اعتراض نماینده ی کارگران نمکزدایی پتروپارتعلی ممبینی 1397-04-02 03:45
تمامی کارگران زحمتکش بخوبی آگاه هستند که پرسنل برده وار حراست که سالهای سال دقیقا بمانند بردگان تاریخ، در بین سایر کارگران، بیشترین زخمها را بخود دیده اند،وهیچ کدام از کارگران، جرات نکردند که بخاطر شرایط دوزخی،وارد حراست گردند، در اولویت جذب قرار دارند،اما اما اما گویا همه در خوابند
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر