طراحی سایت
چهارشنبه 26 دي 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

بودجه های فرهنگی هفتکل کجا خرج می شوند؟

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:
«علی عوض نژاد»


 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، در شهرستان با فرهنگی مثل هفتکل همیشه جوانان و بزرگانی وجود دارد که بدنیال برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی هستند. جوانانی که با دست خالی ولادت را جشن میگیرند و شهادت را عزا می گیرند.

 

فعالان فرهنگی که بی شک کمترین بودجه ای برای برگزاری برنامه های آنها اختصاص میاید، معمولاَ شاهدیم که اکثر آن بودجه ها نیز در مراسمات عزاداری خرج می شوند و کمتر توجهی به برگزاری جشن ها می شود.

 

به عنوان مثال در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) پنج الی ده شب مراسم عزاداری برگزار می شود و یا در ماه محرم و صفر حدود شصت روز مشغول سینه زنی، زنجیرزنی، روضه، مداحی و...  هستند. البته نه اینکه این کار اشتباه است اما برای سالروز ولادت حضرت زینب(س) هیچ جشنی در شهرستان هفتکل برگزار نشد و یا اگر برگزار شد در حد کوچه و محله ای بود.

 

جالب تر از آن این است که طبق شنیده های ندای هفتکل قرار بود «ویژه برنامه شب های کارون» با تمام امکانات به مدت یک هفته در هفتکل حضور یابد و از سیمای مرکز خوزستان پخش شود ولی اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هفتکل صرفاً فقط اسکان و هزینه های خرد و خوراک آنها را بر تأمین کند اما اداره ارشاد زیر بار همین هزینه های ناچیز نرفت و پیشنهاد ویژه برنامه کارون رارد کرد و این برنامه زیبا و پر مخاطب در شهرهای همجوار اجرا می شود.

 

اما اگر بجای برگزاری برنامه های های شاد، مراسمات عزاداری برگزار میشد، هیچ مشکلی در تأمین هزینه، وقت و سایر امکانات به وجود نمی آمد، اما...

 

حال سوالی که از متوالیان مذهب و برخی فعالان فرهنگی داریم اینست، که چرا عده ای فکر می کنند خدا فقط از عزاداری خوشش می آید و مخالف خوشحالی و شاد بودن بندگانش است؟ خروجی جلسات شورای عالی فرهنگ چیست؟ به مسئله مرسوم خودکشی نیز توجهی می شود؟ به راستی بودجه های فرهنگی اداره ارشاد و تبلیغات اسلامی در کجا خرج می شوند؟

 

اگر چه شاید برخی افراد با بیان این مطلب مخالف باشند، اما قرض از نشر این مطلب «عدم برگزاری جشن در سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب(س) در شهرستان هفتکل» است و جای دارد مسئولین و فعالان فرهنگی به برگزاری جشن های ولادت نیز بی توجهی نکنند.

 

 

دیدگاه‌ها   

 
+1 #1 پاسخ: بودجه های فرهنگی هفتکل کجا خرج می شوند؟آرین 1397-10-23 08:22
درود و درود
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر