طراحی سایت
سه شنبه 30 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

آب کارون به جراحی منتقل می‌شود

کیخسرو چنگلوایی گفت: به منظور حل مشکل تامین آب مورد نیاز 12 هزار هکتار نخیلات شادگان، آب کارون به رودخانه جراحی منتقل می‌شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار کرد: حدود 12هزار هکتار از نخیلات شادگان از رودخانه جراحی تامین آب می‌شوند و در چند سال گذشته به دلیل خشکسالی و کاهش آورد آب رودخانه جراحی، این نخیلات دچار مشکل کم آبی و گاها بی آبی شده‌اند.
 
وی افزود: این مشکلات باعث شد تا خسارات فراوانی به نهال‌های تازه کشت شده و درخت‌های مثمر قدیمی شادگان وارد شود. همچنین این مشکلات باعث شد تا کیفیت میوه این نخیلات نیز کاهش پیدا کند.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: بر این اساس و با توجه به استمرار خشکسالی و عدم امکان تامین آب و حل مشکل نخلداران شهرستان شادگان، مجموعه وزارتخانه جهاد کشاورزی به این جمع‌بندی رسید تا از طریق انتقال آب بین حوضه‌ای مشکل را حل کند.
 
چنگلوایی با بیان این‌که به منظور حل مشکل تامین آب مورد نیاز 12هزار هکتار نخیلات شادگان، آب کارون به رودخانه جراحی منتقل می‌شود، بیان کرد: در این راستا طرح انتقال آب بین حوضه‌ای از رودخانه کارون به جراحی با دبی 9مترمکعب در ثانیه در دستور کار قرار گرفته است.  
 
وی ادامه داد: برای این کار اعتباری حدود 70 میلیارد تومان در نظر گرفته شده و قرار است تا با احداث کانال‌های خاکی آب از رودخانه کارون به جراحی منتقل شود.
منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر