طراحی سایت
سه شنبه 30 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

احتمال عدم کشت محصولات تابستانه در ایذه به دلیل مشکل تامین آب

مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه با بیان این‌که احتمال دارد کشاورزان امسال کشت تابستانه انجام ندهند، گفت: با توجه به وضعیت خشکسالی و عدم تامین آب با مشکلاتی در بحث کشت رو به رو هستیم و شاید کشاورزان نسبت به کشت تابستانه اقدام نکنند. 
 
مصطفی هنرمندیان در خصوص برنامه کشت تابستانه این شهرستان اظهار کرد: برای شهرستان سهمیه‌ای در بحث کشت تابستانه در نظر گرفته شده است تا کشاورزان اقدام به این کشت‌ها کنند اما با توجه به این‌که عنوان می‌شود احتمال عدم تامین آب وجود داشته باشد، شاید کشاورزان در ایذه نسبت به کشت تابستانه اقدام نکنند.
 
وی افزود: با توجه به خشکسالی و عدم تامین آب، امسال شاید به مشکل بر بخوریم و به این دلیل است که امکان دارد تا کشاورزان کشتی را در تابستان امسال انجام ندهند.
 
مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه تصریح کرد: هرساله در شهرستان در تابستان کشاورزان اقدام به کشت برنج، ذرت، سبزی و صیفی‌جات می‌کردند اما امسال با توجه به این‌که عنوان می‌شود امکان تامین آب وجود ندارد، با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه می‌شویم.
 
هنرمندیان عنوان کرد: امسال کشت حدود 300هکتار ذرت، 100هکتار حبوبات و حدود 20هکتار محصولات دامی برای شهرستان به عنوان سهمیه در نظر گرفته شده است اما با توجه به وضعیت خشکسالی و عدم تامین آب با مشکلاتی در بحث کشت رو به رو هستیم.
 
وی ادامه داد: کلاس‌های مختلفی برای کشاورزان برگزار کرده‌ایم تا آن‌ها نسبت به کشت‌های پرمصرف اقدام نکنند و به کشت‌های کم مصرف روی بیاورند. در این زمینه کشاورزان نیز رغبت دارند تا به این کشت‌ها روی بیاورند اما وضعیت آب به شکلی است که احتمال دارد کشاورزان امسال کشت نکنند.
مرجع / ایسنا

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر