طراحی سایت
چهارشنبه 1 اسفند 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

هدایت تحصیلی بیش از ۶۷ هزار دانش‌آموز خوزستانی به پایه دهم/ آغاز ثبت‌نام از ۲۵ تیر

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از هدایت تحصیلی ۳۱ هزار و ۹۸۴ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و ۵۴۷ دانش آموز پسر خوزستانی به پایه دهم در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و آغاز فرآیند ثبت‌نام از ۲۵ تیرماه خبر داد. 
 
جمشید کمایی با بیان اینکه امسال هدایت تحصیلی دانش آموزان جهت ورود به پایه دهم تنها تغییرات کمی داشته است، اظهار کرد: فرم های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم همه مناطق و نواحی استان صادر شده است و والدین گرامی می توانند از روز دوشنبه (۲۵ تیرماه ۹۷) با مراجعه به محل تحصیل فرزند خود نسبت به دریافت فرم و ثبت نام دانش آموز در رشته مورد نظر اقدام کنند.
 
وی افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان بدو ورود پایه دهم از سال 95 و با هدف شناسایی استعدادها، توانایی ها، علایق و ویژگی شخصیتی دانش آموزان در سراسر کشور انجام می گیرد.
 
کمایی در ادامه با برشمردن مهمترین اهداف اجرای طرح هدایت تحصیلی در خوزستان گفت: تسهیل فرآیند انتخاب رشته دانش آموزان، تعیین مسیر حرفه ای و شغلی آن‌ها و کمک به هدایت دانش آموزان بر اساس سیاست‌های توسعه‌ای دانش آموزی از مهمترین اهداف اجرای طرح هدایت تحصیلی است.
 
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه دانش آموزان برای ورود به پایه دهم باید از ساز و کار هدایت تحصیلی عبور کنند، خاطرنشان‌کرد: دانش آموزان پایه دهم می توانند در یکی از رشته های شاخه نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش ادامه تحصیل دهند و هدایت تحصیلی تنها مبنای کار ما برای کمک به دانش آموز در این انتخاب است.
 
وی با بیان اینکه دو ملاک اصلی در هدایت تحصیلی دانش آموزان نقش مهمی دارد، افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان بر مبنای توانایی و استعداد آن‌ها و علاقه و رغبت آن‌ها صورت می گیرد.
 
کمایی گفت: در سرجمع دانش آموزان حق انتخاب رشته از 12 اولویت را خواهند داشت که این انتخاب بر مبنای نمره اکتسابی آن‌ها در هدایت تحصیلی خواهد بود.
 
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه در مجموع 100 امتیاز برای هدایت تحصیلی دانش آموزان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: 10 نمره به نظر دانش آموز، پنج نمره به نظر والدین، 10 نمره به نظر دبیران دروس مرتبط، 10 نمره به نظر مشاوران و 30 نمره به آزمون های مشاوره ای دانش آموزان که شامل آزمون سنجش توانایی دانش آموز و آزمون رغبت سنجی است، اختصاص یافته است.
 
وی اضافه کرد: 35 امتیاز باقی‌مانده نیز مربوط به عملکرد تحصیلی دانش آموزان در دروس مرتبط با هر رشته تحصیلی است که بر اساس نمره کتبی خرداد دانش آموز در هر درس لحاظ خواهد شد.
 
کمایی همچنین توضیح داد: چنانچه دانش آموز در عملکرد تحصیلی خود در درس مرتبط با رشته کف نمره لازم را به دست نیاورد بررسی مشاوره ای برای وی لحاظ نخواهد شد.
 
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان افزود: این دانش آموزان می توانند درخواست آزمون مجدد تعیین رشته در دروس تاثیرگذار در تعیین رشته را بدهند و در صورت کسب حد نصاب لازم به رشته مورد علاقه خود وارد شوند.
 
وی با اشاره به ساز و کار هدایت تحصیلی دانش آموزان، ادامه داد: بر اساس نتایج هدایت تحصیلی که مبتنی بر توانمندی و علاقه دانش آموزان و همچنین امکانات منطقه‌ای است، دانش آموزان به چهار گروه الف، ب، ج و د تقسیم می شوند که نتیجه هدایت تحصیلی هر فرد و نحوه چینش اولویت های وی از طریق فرم شماره هفت به هر فرد اطلاع داده خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه همه دانش آموزان پایه نهم خوزستان که حایز شرایط قبولی هستند باید از ۲۵ تیرماه با مراجعه به مدرسه نسبت به دریافت فرم هدایت تحصیلی اقدام کنند، افزود: دانش آموزان بر اساس اینکه در کدام یک از گروه های چهارگانه قرار می گیرند باید به مراکز ثبت نام واقع در دبیرستان متوسطه دوم خوزستان مراجعه کنند.
 
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان گفت: ملاک تقسیم‌بندی دانش آموزان به گروه‌های چهارگانه، نمره اکتسابی آن‌ها در هدایت تحصیلی است؛ دانش آموزانی که در گروه الف قرار می گیرند افرادی هستند که تمام شرایط را کسب کرده و برای انتخاب رشته در اولویت ثبت نام هستند. دانش آموزانی که در گروه های ب، ج و د قرار می گیرند در اولویت بعدی ثبت نام و پس از ثبت نام دانش آموزان گروه الف هستند.
 
وی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته تعداد ۶۷ هزار و ۲۷۴ دانش آموز پایه دهم ثبت نام کردند، خاطرنشان‌کرد: از این تعداد دانش‌آموز پایه دهم، تعداد ۴۷ هزار و ۶۱ نفر در شاخه نظری و تعداد ۲۰ هزار هزار و ۲۳۱ نفر در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کردند.
مرجع / ایسنا

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر